Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Tiskové zprávy 2015 Síť čtyř akademických knihoven v Berlíně si vybrala systém Alma od Ex Libris

Síť čtyř akademických knihoven v Berlíně si vybrala systém Alma od Ex Libris

Díky úspoře zdrojů a financí mohou instituce věnovat více času zlepšování služeb klientům

Hamburg, Německo-6. května 2015. Ex Libris® Group, přední dodavatel systémů pro automatizaci v knihovnách, oznamuje, že síť čtyř univerzitních knihoven z Berlína si vybrala Ex Libris Almu® jako nástroj k zajištění jednotné správy zdrojů. Jde o knihovny Freie Universität Berlin,  Humboldt-Universität zu Berlin, Technische Universität Berlin a Universität der Künste Berlin. Alma je knihovní systém poskytovaný z výpočetního oblaku, který umožňuje z jednoho místa spravovat všechny typy sbírek a zdrojů včetně elektronických informačních zdrojů, tištěných nebo digitálních dokumentů.

Ředitelé berlínských univerzitních knihoven, Jürgen Christof, Prof Dr Andreas Degkwitz, Jirka Kende a Andrea Zeyns, komentují svoje rozhodnutí pro Almu: „Univerzitní knihovny Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität zu Berlin,  Technische Universität Berlin a Universität der Künste Berlin si vybraly jako svůj nový knihovní systém Almu. Rozhodli jsme se pro ni především proto, že máme výborné zkušenosti ze spolupráce s Ex Libris, po mnoho let provozujeme systémy Aleph, MetaLib, Primo and SFX. Naše rozhodnutí také posílila možnost ovlivnit vývoj systému Alma díky účasti v programu early adopters. Alma plně integruje elektronické informační zdroje, které jsou pro mnoho našich služeb stále důležitější. A kromě toho je Alma řešení poskytované z výpočetního oblaku, což umožňuje velmi rychle zavádět nové funkce a snižovat náklady na podporu a provoz hardwaru a softwaru. Uvolněné kapacity tak můžeme použít pro vytváření nových služeb. Rozhodnutí pro Almu je také spojeno s obecným trendem internacionalizace německé katalogizační praxe a se změnou rozložení německých knihovních sítí, které bylo doporučeno Vědeckou radou a Německou nadací pro podporu výzkumu (Deutsche Forschungsgemeinschaft).“

 Jiri Kende, předseda Mezinárodního sdružení uživatelů Ex Libris (IGELU) a výkonný ředitel knihovny Freie Universität Berlin k tomu dodává: „Jako předseda IGELU jsem rád, že se berlínské univerzity rozhodly pro Almu. Úzká spolupráce mezi Ex Libris a jejich zákazníky je podle mě jedinečná a jistě pomohla Alephu stát se jedním z nejlepších knihovních systémů na trhu. Samozřejmě doufáme, že stejná budoucnost čeká i Almu.“

„Jsme rádi, že naši dlouhodobí partneři v Berlíně vkládají důvěru do Almy a do klíčové strategie Ex Libris budovat jednotný systém správy knihovních zdrojů.“ říká Koby Rosenthal, viceprezident Ex Libris a generální ředitel Ex Libris Europe. „Komunita uživatelů Almy v německy mluvících zemích se rychle rozrůstá a vstup berlínských knihoven bude bezpochyby inspirací pro další uživatele a instituce v regionu.“ 

 

Stručně o Freie Universität Berlin

Freie Universität Berlin (Svobodná univerzita v Berlíně) je vedoucí vědeckou institucí. Je jednou z německých univerzit, která je úspěšná ve všech třech směrech financování z federálního a zemského projektu Iniciativa na podporu excelence, a patří tak celosvětově mezi univerzity s mezinárodním významem. Úspěch univerzity v Iniciativě na podporu excelence zajistil financování několika nových ústavů pro postgraduální vzdělávání a mezioborových výzkumných clusterů. Ústavy pro postgraduální vzdělávání jsou klíčové při vývoji mezinárodně úspěšných výzkumných center excelence. Příprava a hodnocení výzkumných projektů se odehrává v mnoha oblastech, výzkumných sítích a na mnoha platformách pro podporu interdisciplinární spolupráce ve výzkumu. Freie Universität Berlin má 15 fakult a nabízí přes 150 studijních programů v mnoha oborech.

 

Stručně o Humboldt-Universität zu Berlin

Humboldt-Universität (Humboldtova univerzita) oslavila v roce 2010 dvě stě let své existence. Během své historie prošla univerzita mnoha hlubokými změnami. Poslední významná změna nastala po roce 1989 po mírové revoluci ve Východním Německu. Na univerzitu přišlo mnoho nových profesorů ze západu i z východu, z Německa i z ciziny. Humboldt-Universität je jednou z 11 německých univerzit vybraných v roce 2012 jako „univerzity excelence.“ V mezinárodním srovnání je Humboldt-Universität mezi prvními německými institucemi.  Její vědci se zabývají společensky aktuálními tématy a výzvami budoucnosti a umí svoje výsledky popularizovat. Humboldt-Universität investuje nemalé prostředky, aby zůstala místem vynikajícího výzkumu a vzdělávání. Jejím cílem je podpora mladých talentů a pozitivní přínos společnosti a ekonomice.

 

Stručně o Technische Universität Berlin

Technische Universität Berlin (Berlínská technická univerzita) je jednou z největších německých technických univerzit mezinárodního významu s více než 33 tisíci studenty v téměř 100 oborech na 40 ústavech. Má výborné výsledky výzkumu a vzdělávání, produkuje vynikající absolventy a provozuje moderní administrativní služby. Služby nabízené sedmi fakultami spojují přírodní a technické vědy na jedné straně a plánování, ekonomii a sociální vědy na straně druhé.

 

Stručně o Universität der Künste Berlin

Universität der Künste Berlin (Berlínská univerzita umění) je největší a nejvíce diverzifikovanou tradiční uměleckou univerzitou. Výuka na čtyřech kolejích, Umění, Architektura, Média a design, Hudba a živé umění, stejně jako v Ústředním institutu dalšího vzdělávání a Meziuniverzitním centru pro tanec zahrnuje celou škálu uměleckých a souvisejících akademických disciplín nabízených ve více než 70 studijních programech. Universität der Künste Berlin má právo udělovat doktoráty a post doktorské kvalifikace, a je tak jednou z mála německých uměleckých škol se statusem univerzity.

 

Stručně o Ex Libris

Ex Libris je renomovaným dodavatelem řešení pro automatizaci akademických, vědeckých, výzkumných a národních knihoven. Jeho ojedinělá ucelená sestava efektivních a uživatelsky přívětivých produktů pro elektronické, digitální a tištěné materiály uspokojuje současné potřeby knihoven a zároveň podporuje jejich přechod do budoucnosti. Ex Libris poskytuje své služby stále rostoucí základně zákazníků čítající na tisíce instalací ve více než 80 zemích na šesti kontinentech.

Svá tvůrčí řešení společnost vyvíjí v úzké spolupráci se svými zákazníky a umožňuje tak knihovnám maximalizovat produktivitu a výkonnost, přičemž zároveň významně zvyšuje spokojenost uživatelů. Umožní-li knihovny čtenářům vyhledávat a získávat potřebné informace, posilují tak svou roli mostu k vědění.

Pro další informace o Ex Libris Group navštivte naši webovou stránku, připojte se k nám na Facebooku, pusťte si naše videa nebo nás sledujte naTwitteru.

 

 

Akce dokumentů
Zpravodaj Multidat

Newsletter 1/2014

Kde najdete Primo
« duben 2017 »
duben
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930